תיאטרון בולשוי במוסקבה – למה משתלם לבקר בו

כמעט בכל מדינה יש זיהוי תרבותי מסוים, דברים שאי אפשר להחמיץ, דברים שכל תייר שמגיע אל המדינה חייב להגיע ולבקר בהם לפחות פעם אחרת.

בניו יורק זה ברודווי, בלונדון זה כדורגל או הצגות, באיטליה אלה האופרות המפורסמות, בספרד אלה ריקודי הטנגו, ביוון אלה הטברנות האהובות. במהלך חופשה ברוסיה, אנחנו חייבים להגיע במהלך שהותנו במוסקבה, אל תיאטרון בולשווי.

מדובר בתיאטרון שהוא אבן יסוד בתרבות הרוסית, לא פחות מאשר הסופרים הקלאסיים או המלחינים הרוסים המפורסמים. במובנים מסוימים אפשר לומר, שהתיאטרון הוא האבן האחרונה שנשארה מהתרבות הרוסית הקלאסית, זו שמלווה אותנו מאות שנים. למרות שגם היום יש סופרים רוסים גדולים, זה כבר לא מה שהיה בעבר, וגם מבחינה מוזיקלית, הייחוד והאיכות איננה דומה. התיאטרון לעומת זאת, נשאר גדול ומיוחד, כפי שהיה בעבר.

צריך להדגיש, הרבה מאוד ישראלים שמגיעים לחופשה ברוסיה, אפילו אם הם המטרה שלהם היא בכלל להגיע למקומות אחרים, דוגמא חופשה בסוצ'י, בוחרים להגיע גם אל מוסקבה ולשהות בה מספר ימים, הן בשביל ליהנות מהמבנים המיוחדים של העיר וכאמור, גם בשביל לבקר בתיאטרון והם לא חוזרים לארץ, לפני שהם מבקרים במבנה עצמו וכן בהופעה, אפילו אם הם לא מבינים את השפה בהכרח.

קצת היסטוריה על תיאטרון בולשוי

תיאטרון בולשוי הוקם בשנת 1776, דווקא בעקבות יוזמה של יזם אנגלי, היה זה בימיה של הצארית הגדולה יקטרינה. בתחילת דרכו, התיאטרון הוצג בבתים של אצילים, רק כעבור מספר שנים, הוא זכה למקום משלו, אך בעקבות שריפה, הוא נאלץ לעבור למקום אחר, בהמשך גם הוא נשרף על ידי נפוליאון וכך בשנת 1824, נבנה המבנה הנוכחי שלו, שעד היום, כאמור, מאכלס את התיאטרון וכולל הופעות ואירועים.

התיאטרון כולל מספר מבנים, בהם גם אתרים מיוחדים שסוקרים את מורשת התרבות הרוסית בכלל ומורשת התיאטרון בפרט. בתיאטרון פעילים למעלה מ-300 רקדנים,, 90 זמרים, 200 חברי מקהלה, ו-230 נגנים. צריך לציין עוד, שיש לתיאטרון בית ספר בו לומדים למעלה מ-600 תלמידים, שבעתיד יהפכו להיות חלק מהלהקה, או ישתלבו בלהקות אחרות.

מה אנחנו יכולים לראות בתיאטרון בולשוי

תיאטרון בולשוי איננו תיאטרון רגיל, שכן הוא לא מציג הצגות רגילות כמו אלו שאנחנו רגילים לראות בהבימה או בקאמרי, או בברודווי ובלונדון. מדובר על תיאטרון שמציג אופרות ומופעי בלט. רובם מתבססים מן הסתם, על המסורת והתרבות הרוסית הקלאסית.

כל השחקנים והנגנים, כאמור, שייכים לתיאטרון, כמו כן, כל התפאורות והלבוש מיוצרים על ידי בית המלאכה של המקום. המקום כולו ממומן על ידי הממשלה הרוסית, כך היה בתקופת המשטר הקומוניסטי וזה נמשך עד היום. לפני סיום נציין, הלהקה עורכת הופעות גם ברחבי העולם והגיעה מספר פעמים גם לישראל בשנים האחרונות.

רוצים לקבל ייעוץ לגבי חופשה ברוסיה? מעוניינים לנסוע עם בן או בת זוג, עם המשפחה? 

זה הזמן ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא. 

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשאיר פרטים בטופס בתחתית העמוד ואנו נחזור אליכם בהקדם.