קניות במוסקבה – היכן כדאי לעשות שופינג

אחת ההנאות הגדולות שלנו בחיים, ללא צל של ספק, זה לעשות קניות. אנחנו נהנים לעשות את זה בישראל, בקניונים, מרכזי קניות, שווקים ובמקומות אחרים, ואחת כמה וכמה, אנחנו נהנים לעשות את זה בתור תיירים במקומות שמעולם לא היינו בהם וייתכן שלא נחזור אליהם.

לכן, כשאנחנו בוחרים לצאת ולנפוש ברוסיה, סביר להניח ומתבקש שחלק מהמסלול שלנו יהיה גם בעיר הבירה מוסקבה, שם אנחנו יכולים ליהנות ממגוון רחב של מקומות לעשות בהם שופינג.

על פניו, כשאנחנו נהיה במוסקבה נרצה לבקר במגוון רחב של אתרים, למשל הכיכר האדומה, תיאטרון בולשווי, ארמונות, כנסיות וכדומה, אך אנחנו יכולים להיות בטוחים שלא נוכל לעמוד בפיתוי ולא להיכנס אל אחד מהקניונים הגדולים ומרכזי הקניות אשר נבנו שם בשנות התשעים והלאה. 

עם נפילת הגוש הקומוניסטי בתחילת שנות התשעים, שינתה מוסקבה את פנייה, היא איפשרה ליזמים פרטיים, הן מקומיים והן זרים, לפתוח בעיר מרכזי קניות וקניונים שונים, כמו כן, היא אפשרה לחברות ומותגים גדולים לפתוח חנויות ולשווק שם המוצרים שלהם, כולל מותגים בינלאומיים גדולים.

לצד אלה, כל מי שמגיע למוסקבה ומבקש לערוך שופינג בעיר, יכול למצוא מגוון רחב של מוצרים מקומיים, מזכרות ודברים אחרים שמאפיינים את התרבות הרוסית.

לפני שנציג מספר מקומות שמשתלם להגיע אליהם, צריך לזכור, בטרם אתם יוצאים למסע קניות, תבררו מה ערך הרובל באותו יום, איך מתייחסים למידות של הבגדים ברוסיה, וכן, אילו מוצרים אתם יכולים להוציא מהמדינה ובאילו תנאים.

איפה נכון לעשות קניות במוסקבה

שווקים – במוסקבה אפשר למצוא שני שווקים גדולים שרצוי מאוד לבקר בהם. שוק הבשמים, שם אפשר למצוא מגוון רחב של בשמים וכן של בגדים, ושוק הפשפשים הגדול אשר מכיל מגוון רחב של פריטים ומוצרים מהעבר. כך כל מי שרוצה לרכוש מוצרים מהתקופה הקומוניסטית, זה המקום בשבילו. שוק זה פעיל רק בסופי שבוע.

מרכזי קניות – מרכז הקניות הגדול והפופולארי ביותר, הוא EVROPEISKI. מדובר על מרכז קניות בין כמה קומות ומציע מגוון רחב של מותגים שיכולים להתאים לכל כיס. הוא פונה בעיקר לבעלי המעמד הבינוני.

עוד מרכז קניות מפורסם הוא אטריום, שמכיל מלבד חנויות רבות גם בתי קולנוע וקזינו. מדובר במרכז קניות פופולארי, בגלל המגוון הרחב של החנויות ומקומות הבילוי שיש בו.

מי שרוצה ליהנות ממרכז קניון בסגנון של פעם, אך עם המותגים המובילים בעולם כיום, מוזמן לבקר במרכז GUM, שנמצא קרוב לקרמלין ואפשר לראות ממנו את הכיכר האדומה.

מלבד מרכזי הקניות והקניונים, הרי שניתן למצוא ברחובות המרכזיים של מוסקבה, לא מעט חנויות גדולות, חנויות פרטיות וכן של רשתות בינלאומיות אשר מוכרות מוצרים מקומיים וכן מוצרים של מותגים מכל רחבי העולם במחירים שיכולים להתאים לכל כיס.

רוצים לקבל ייעוץ לגבי חופשה ברוסיה? מעוניינים לנסוע עם בן או בת זוג, עם המשפחה? 

זה הזמן ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא. 

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשאיר פרטים בטופס בתחתית העמוד ואנו נחזור אליכם בהקדם.