חופשת סקי בסוצ׳י – מה אנחנו צריכים בשביל זה

עם השנים, יותר ויותר ישראלים החלו לצאת אל חופשות סקי ברחבי העולם. זה לא מפתיע, שכן בישראל אין איפה לעשות סקי ברמה גבוהה, ליהנות מחופשה אמיתית כמו שנוהגים האירופאים או האמריקאים לצאת אליה. מאחר ועם זמן ישראלים רבים נחשפו לאפשרות האת, אז הם בוחרים לשלב בלוח החופשות שלהם, גם חופשת סקי. בפרט זה נכון, עבור עולים שהגיעו ממדינות בהן זה היה עניין שבשגרה.

כך למשל, רבים אשר בוחרים לצאת לחופשה ברוסיה, מגיעים לעיר סוצ'י שידועה, בין היתר, בזכות אתר הסקי המפורסם שלה. בעיר אומנם יש עוד מגוון רחב של מקומות ואתרים לבקר בהם, אך הדבר הבולט שמאפיין ומייחד אותה, זה אתר הסקי, ובכלל כל מה שקשור לספורט חורף. זו גם הסיבה שלפני מספר שנים, נערכה בעיר אולימפיאדת החורף.

צריך להדגיש, ניתן להגיע אל סוצ'י דרך מוסקבה או סנט פטרסבורג, ולכן, חופשה ברוסיה מתחילה בדרך כלל באחד היעדים הנ"ל, יש מי שבוחר להישאר שם מספר ימים במטרה ליהנות מהמקום ומשם להמשיך אל סוצ'י. מי שבוחר לקחת טיול מאורגן לסנטפטרסבורג או בכלל לרוסיה, יכול לשלב גם שהייה בסוצ'י תמורת תשלום נוסף.

לפני שנסביר כיצד יוצאים לחופשת סקי בסוצ'י, חשוב להדגיש מספר נקודות בסיסיות:

ראשית, רצוי מאוד לא להזמין חופשת סקי אם אתם לא מנוסים בתחום. אומנם זה יכול להיות מאוד נחמד ומעניין לבקר בסוצ'י בלי קשר לסקי, אך אתם מתכוונים כן לעשות סקי בצורה מקצועית, מומלץ קודם ללמוד ורק אחר כך לרכוש חבילת חופשה לסקי. זה ישתלם לכם יותר מבחינה כלכלית ומבחינות אחרות.

שנית, רצוי לברר היטב באילו תקופות נכון לטוס. מן הסתם, עליכם להגיע אל המקום במהלך עונת הסקי, אך יש לוודא שהאתר אכן פתוח. בעיקרון, נהוג לטוס בחודשי פברואר-אפריל.

שלישית, באזור יש מספר אתרי סקי עם מלונות צמודים, בתי ספר לסקי וחנויות השכרת ציוד. כך שאתם לא צריכים להביא איתכם שום דבר, אולי מלבד בגדים מתאימים. מה שכן, מאחר ואתם בוודאי לא תהיו היחידים שתרצו להגיע לשם, מומלץ להזמין מקום מספר שבועות מראש.

איך עושים את זה בצורה נכונה

על מנת להזמין מקום בצורה נכונה, יש לבחון מה כל חברה מציעה לכם. בדרך כלל ההצעה כוללת טיסה פלוס מלון, ואז יש לבדוק איפה הוא ממקום, ליד איזה אתר סקי. ישנם מספר אתרי סקי מפורסמים בעיר, כמו למה רוזה חוטור עם מסלול של 110 ק"מ ונחשב לאתר הגדול ביותר, גורדי שכולל מסלול של 30 ק"מ וכן גזפורם שכולל מסלול של 25 ק"מ.

כל האתרים, מיועדים לכל הרמות והם כמובן בנויים בצורה שונה מבחינת הגבהים. יש להדגיש, שהמעבר מאתר לאתר, נעשה באוטובוס והם יחסית קרובים אחד לשני.

רוצים לקבל ייעוץ לגבי חופשה ברוסיה? מעוניינים לנסוע עם בן או בת זוג, עם המשפחה? 

זה הזמן ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא. 

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשאיר פרטים בטופס בתחתית העמוד ואנו נחזור אליכם בהקדם.