המלצות וטיפים למטייל ברוסיה

בכל פעם שאנחנו נוסעים למדינה אחרת, עלינו לקחת בחשבון שאנחנו נמצאים במקום זר, מקום שאנחנו לא בהכרח מכירים, אלא אם כן יש לנו היכרות מוקדמת איתו, ועל כן עלינו להיערך לכך בהתאם.

טיול במדינה כמו רוסיה זה דבר ייחודי, שונה. שכן, לא מדובר במדינה קטנה או במדינה "רגילה", בכל זאת מדובר במדינה שמשתרעת מהקצה המזרחי של יבשת אסיה ועד אירופה. מדובר באחת המדינות הגדולות בעולם, עם תרבות ומושגים שונים לגמרי ממה שאנחנו מכירים, הן בישראל והן בכלל בתרבות המערב.

חופשה ברוסיה היא דבר מיוחד ויוצא דופן, אפשר ליהנות ממנה ממגוון רחב של פעילויות, אטרקציות, טיולים. החל מחיי לילה סוערים במוסקבה או בסנט פטרסבורג ועד חופשת סקי בסוצ'י. כל מה שאנחנו רוצים, נוכל למצוא שם. החוכמה היא גם לתכנן נכון את החופשה וכן לשמור את כל המידע הרלוונטי, בשביל שנוכל ליהנות מהחופשה, לצאת מהארץ ולחזור אליה שלמים ובריאים.

מה אנחנו צריכים לדעת על חופשה ברוסיה

מזג אוויר – כל מי שלמד היסטוריה מכיר את המושג "גנרל החורף", אשר מלמד על החורף הקשה ששורר ברוסיה. לכן, מי שרוצה ליהנות בחופשה, צריך לנסוע בתקופת האביב והקיץ, החל ממאי ועד ספטמבר-אוקטובר. חשוב מאוד לשים לב, שזה תלוי אזור, שכן יש אזורים מסוימים שגם בתקופה זו יהיה מאוד קר.

סוג מטבע – המטבע הרוסי הוא כידוע רובל, הערך שלו נמוך ביחס לשקל (וכן ביחס ליורו ולדולר), ניתן להחליף מטבעות בארץ, וכן ברוסיה. מומלץ לעשות את זה במקומות רשמיים ולא אצל כל אחד.

הבדלי זמנים – ברמת העיקרון, רוסיה מקדימה את ישראל בשעה אחת בלבד. אך אנחנו צריכים לקחת בחשבון, בגלל גודלה של המדינה, הרי יש מקומות בהם הפערים הם אחרים. כלומר, זה תלוי מקום.

שקעים – במדינות רבות בעולם משתמשים בשקעים שונים, מה שדורש שימוש באביזרים מותאמים. ברוסיה משתמשים בשקעים של 230, לכן אם אנחנו רוצים להשתמש במוצרי חשמל במהלך הטיול שלנו, רצוי מאוד שאנחנו נביא איתנו מתאם בינלאומי, כך נוכל להשתמש בכל מוצר בצורה פשוטה.

תחבורה ציבורית – כפי שאפשר להבין, בתוך הערים עצמם, ניתן להשתמש בתחבורה ציבורית, בין אם זה מטרו, אוטובוסים, מוניות. לעומת זאת, בין עיר לעיר, צריך לבדוק האם האופציה של רכבת אפשרית ואם לא מוטב לקחת טיסות. יש נסיעות שעלולות לקחת שעות ארוכות ובשביל לחסוך זמן רצוי להגיע בטיסה.

מוקדי חירום – מעבר לביטוח נסיעות שעלינו לעשות, רצוי להחזיק גם מספרי חירום בפרט של משטרה ועזרה ראשונה. בכל מקרה, ההמלצה היא להחזיק את הדרכונים, כסף ותכשיטים בכספת של המלון ולא להסתובב איתם. כמו כן, רצוי מאוד לצלם את הדרכון. כמובן שאסור לשמור שום דבר ברכב, במידה ומחליטים לשכור.

תקשורת – בשביל להתקשר לרוסיה, צריך לחייג 7 קודם.

רוצים לקבל ייעוץ לגבי חופשה ברוסיה? מעוניינים לנסוע עם בן או בת זוג, עם המשפחה? 

זה הזמן ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לספק לכם את כל המידע הרלוונטי בנושא. 

כל מה שאתם צריכים לעשות זה להשאיר פרטים בטופס בתחתית העמוד ואנו נחזור אליכם בהקדם.